SKIAREÁL KLÍNOVEC

Verze pro tiskVerze pro tiskVerze PDFVerze PDF

SKIAREÁL KLÍNOVEC nabízí nejlepší podmínky pro lyžování a snowboarding v Krušných horách. Tento areál nabízí pro všechny svoje návštěvníky 12 km sjezdovek všech obtížností. V areálu se nachází 3 modré sjezdovky, čtyři červené a jedna černá sjezdovka. Tyto sjezdovky se rozkládají na ploše 35 ha.

Ve SKIAREÁLU KLÍNOVEC jsou pro návštěvníky připraveny tři lanové dráhy a sedm vleků. Jedna z lanovek je super moderní čtyř sedačková lanovka s oranžovou ochrannou „bublinou“. Tato lanovka přepraví 2400 osob za hodinu a její cesta na vrchol trvá pouhých 4 a půl minuty.

I na snowboardisty je areál připraven. Ve spodní části areálu je k dispozici kvalitní snowpark s překážkami a skoky, ale hlavně U-rampa FIS Superpipe, které splňuje všechny světové parametry.

Díky propojení SKIAREÁLU KLÍNOVEC se sousedním Oberwiesenthalem do Skiregionu Fichtelberg–Klínovec, na lyžaře čeká od dvoudenních skipasů 27 km sjezdovek, 6 lanových drah a 10 vleků.

Pro děti areál nabízí dětský skipark, kde je možnost najmout si zkušeného instruktora či hlídání. Samozřejmostí jsou v areálu parkoviště zdarma, půjčovny lyží, lyžařské školy, občerstvení a ubytovací kapacity.